اسنادی ,اعتبار ,اعتبارات ,پرداخت ,معاملات ,فروشنده ,اعتبارات اسنادی ,اعتبار اسنادی ,استفاده می‌شود، ,مبلغ خرید

اعتبار_اسنادی یا LC چیست ؟

تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد

✏️ اعتبار اسنادی تعهدی از بانک است که  به خریدار و فروشنده داده می شود. تعهد می شود که میزان پرداختی خریدار به فروشنده بموقع و با مبلغ صحیح به دست فروشنده خواهد رسید.

✏️ هرگاه که خریدار قادر به پرداخت مبلغ خرید نباشد، بانک موظف است باقیمانده یا تمام مبلغ خرید را بپردازد.اعتبارات اسنادی اغلب در معاملات بین المللی به منظور اطمینان از دریافت مبالغ پرداختی مورد استفاده قرار می گیرد .

 ✏️ بدلیل ماهیت معاملات بین المللی که شامل عواملی همچون مسافت و تفاوت قوانین کشورها و ...، اعتبارات اسنادی یک جنبه بسیار مهم در تجارت بین المللی شده است. بانک همچنین به نیابت از خریدار که نگهدارنده اعتبارات اسنادی است تا زمان دریافت تائیدیه که کالاهای خریداری شده حمل شده اند وجه را پرداخت نخواهد کرد .

✏️ اعتبارنامه یک سند مالی صادره از یک نهاد مالی و عمدتاً توسط یک بانک، در درجه اول اعتبار در امور مالی بازرگانی استفاده می‌شود، که معمولاً تعهد پرداخت قطعی را فراهم می‌کند. اعتبارنامه همچنین می‌تواند تضمین پرداخت برای یک معامله باشد، به این معنی که بازخرید نامه اعتبار صادر کننده‌است.

✏️ ال‌سی در درجه اول اولویت، در معاملات تجاری بین‌المللی از ارزش قابل توجهی استفاده می‌شود، برای معاملات بین یک فروشنده در یک کشور و یک مشتری در کشور دیگری. در چنین مواردی، اتاق بین‌المللی بازرگانی، برای اعتبارات اسنادی شامل قوانین UCP (که در حال حاضر UCP ۶۰۰ آخرین نسخه) مورد تایید می‌باشد.

✏️ از اعتبارات اسنادی مانند سایر پدیده ها تعاریف متعددی شده که آخرین آنها در ماده 2 ucp600  چنین مقرر داشته : " اعتبار یعنی هرگونه ترتیباتی ، به هر نام یا توصیفی ، که دربرگیرنده تعهد قطعی و برگشت ناپذیر بانک گشاینده نسبت به پذیرش پرداخت اسناد ارایه  شده طبق شرایط اعتبار است ".

نایت اسکین

منبع اصلی مطلب : سازمان جهاد کشاورزی لرستان
برچسب ها : اسنادی ,اعتبار ,اعتبارات ,پرداخت ,معاملات ,فروشنده ,اعتبارات اسنادی ,اعتبار اسنادی ,استفاده می‌شود، ,مبلغ خرید
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : اعتبار_اسنادی یا LC چیست ؟